En Serinletici Yaz Meyvelerinden Karpuz’a Dikkat!

 

Türk toplumu olarak yaz ayları karpuz-peynir ikilisi favorimizdir. Hepimiz çok severiz öyle değil mi bu ikiliyi? Fakat karpuz yaz aylarında ne kadar serinletici ve sulu bir meyve olursa olsun glisemik indeksi yüksek besinler arasında yer alıyor.

Glisemik indeks herkes için özellikle de diyabetliler için çok önemli bir ayrıntı. Glisemik indeks, bir besinin vücuda alındıktan sonraki kan şekerini yükseltme kapasitesi olarak tanımlanır. Yani glisemik indeksi yüksek olan besinler kan şekerimizi daha çabuk ve daha fazla yükseltiyor demek oluyor bu. Bu sebepten ötürü özelikle diyabetli bireyler olarak karpuz dilimlerimizi ince tutalım, bu sevdamızdan vazgeçmeyelim. 

DİĞER MAKALELER

Müşteri Hizmetleri : 0850 577 75 04

Diyabetle ilgili en son haberler, yeni teknolojiler ve içerikler için hemen kaydolun!

FreeStyle, Libre ve ilgili markalar, çeşitli ülkelerde Abbott Diabetes Care, Inc.'ın ticari markalarıdır.

Bu websitesindeki tüm materyaller ve görseller sadece açıklayıcı ve eğitim amaçlıdır. Bu site tıbbi teşhis veya tedavi amacıyla veya profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almak için kullanılmamalıdır. Bu site çoğaltılmamalı, dağıtılmamalı veya alıntı yapılmamalıdır.

Aksi belirtilmedikçe, bu sitede görülen tüm ürün ve hizmet adları Abbott, Kifidis, bağlı kuruluşları veya iştiraklerine ait ya da onlarca lisanslanmış ticari markalardır. Kifidis sitede yer alan tüm logo ve markaların kullanım hakkını Abbott’tan almıştır.

Kifidis Ortopedi Sanayi ve Turizm Ticaret Anonim Şirketi Valikonağı Caddesi Akkavak Sokak No:7 Nişantaşı Şişli / İstanbul