SIKÇA SORULAN SORULAR

Cevap bekleyen sorularınız mı var? Aşağıdaki anahtar kelimelerin yardımıyla cevaplara hızlıca ulaşabilirsiniz

FreeStyle Libre Okuyucu
FreeStyle Libre Okuyucu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
 • İstediğiniz sıklıkta okutma yapabilirsiniz; ancak okumalar dakikada bir güncellenecektir.

 • Okuyucunun şarjı biterse yeniden şarj edilmesi gerekir. Okuyucuda saklanan glukoz okumaları kaybolmaz. Eğer batarya tam olarak boşalmışsa, okuyucu yaklaşık olarak 3 saatte tam olarak şarj olur.

 • Normal kullanım ile, okuyucu yeniden şarj edilmeyi gerektirmeden yaklaşık 7 gün boyunca kullanılabilir. Yeniden şarj edilmesi gerektiğinde okuyucuda düşük batarya uyarısı gözükecektir. Okuyucuda batarya ömrünü gösteren bir batarya ikonu bulunmaktadır.

 • Evet, sensörü okutarak giysileriniz üzerinden glukoz okumalarını alabilirsiniz*.

  * Okuyucu sensörün 1cm ile 4cm uzağında tutulduğunda, sensörden veriyi alabilir.

 • Okuyucu 8 saatlik periyod içinde en az bir kez okutulmaz ise en eski glukoz okumaları kaybolacaktır. Örneğin,sensörü saat 13:00'de ve daha sonra saat 22:00'de okuttunuz, bu durumda 13:00-14:00 arasındaki glukoz verilerini kaybedeceksiniz.

 • Okuyucu her okutmada hangi verilerin yeni olduğunu anlayacak kadar akıllıdır; aynı veriyi iki kez saymaz.
 • Okuyucunun dili ülkeye özgüdür ve bu yüzden ülkeden ülkeye değişiklik gösterir. Türkiye'den alacağınız okuyucular, sadece Türkçe olacaktır.

 • Herhangi bir işlem yapılmadığında, 45 saniyeden sonra okuyucunun ekranı kararır ve 60 saniye sonra da kapanır. Kan şekeri ölçümü yapıldığında, test çubuğu okuyucudan çıkarıldığında ekran kapanacaktır.

 • Boyutu küçük tutabilmek amacıyla, sensör sınırlı bir depolama kapasitesine sahiptir. 8 saatlik verinin (tipik bir gece periyodu) saklanmasını sağlamak için 15 dakikalık aralık seçilmiştir.

 • Evet, okuyucuda aşağıdaki özellikleri düzenlemek ve değiştirmek için yazılımı kullanabilirsiniz:Saat ve Tarih: Bilgisayarın saati ve tarihi ile eşleştirmek için okuyucunun saatini ve tarihini değiştirin. 12 saatlik veya 24 saatlik formatta olmak üzere saatin stilini değiştirebilirsiniz.DİKKAT: Zamanı ve tarihi doğru olarak ayarlamak çok önemlidir. Bu değerler Okuyucu verilerini ve ayarlarını etkiler.Sesler ve Titreşimler: Okuyucunun bildirim tonlarının ses yüksekliğini değiştirin ve bildirim tonlarını, bildirim titreşimlerini ve tuş tonlarını açın ve kapatın.Hedef Glukoz Aralığı: Okuyucu için hedef glukoz aralığını düzenler. Hedef Glukoz Aralığınızı sağlık uzmanınız ile birlikte belirleyin. Not: Okuyucuda, Hedef Glukoz Aralığı glukoz grafiklerinde görüntülenir ve Hedefte Geçirilen Zamanınızı hesaplamak için kullanılır.Okuyucu Profili: Raporlara basılacak adı ve/veya kimlik no'sunu değiştirin. Adı ve Kimlik No. Okuyucuya kaydedilecektir; ancak Okuyucunun kendisinde görünür olmayacaktır.Notlar: Glukoz okumalarınıza ve kan şekeri ölçüm sonuçlarınıza «Egzersiz» veya «Gıda» gibi notlar ekleyin ve kendi özel notlarınızı oluşturun.Hatırlatıcılar: Okuyucudaki «Glukozu Kontrol Et», «İnsülin Al» gibi hatırlatıcıları değiştirin veya düzenleyin veya kendi özel hatırlatıcılarınızı oluşturun.

 • Sensör ve okuyucunun kutusu (dış ambalajı dahil) açılmamış ise, ürün teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde sensörü/okuyucuyu iade edebilirsiniz. Sensörü/Okuyucuyu hiç kullanmamış olsanız dahi, sensörün dış ambalajını açmanız halinde, güvenlik ve hijyen nedeniyle iadesi kabul edilmemekte, para iadesi yapılamamaktadır. Ürün teslim tarihi üzerinden 14 günden fazla süre geçmiş ürünleri, sadece kusurlu veya hatalı olmaları halinde iade olarak kabul edebilmekteyiz.

  Satın almış olduğunuz Freestyle Libre Sensör veya Okuyucunun yukarda bahsedilen iade koşullarını sağladığından eminseniz, iade sürecini başlatmak ve daha detaylı bilgi için Müşteri Hizmetlerimize resmi tatiller hariç hafta içi 09:00 ile 17:00 saatleri arasında 0850 577 7504 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

 • Sensörü kullandınız ancak sensör ile ilgili bir şikayetiniz (düşme, bozulma) söz konusu ise, mutlaka Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçiniz ve sensörünüzü geri göndermek üzere saklayınız. Müşteri Hizmetlerimiz ile görüşmeniz sırasında seri numarasını belirttiğiniz ve Müşteri Hizmetleri tarafından değişimi onaylanan sensörü, sipariş paketinde bulunan Tıbbi atık poşetinin içine koyarak”UPS Kargo” ile Alıcı kısmına ” Abbott Libre ” , Gönderici kısmına ise şikayetinizi oluştururken belirttiğiniz İsim ve Soyismi yazarak ”Orta Mah. 30 Ağustos Cad. No:96 Tepeören - Tuzla/İstanbul” adresine ”A03F83” numaralı kod ile ücretsiz kargolayabilirsiniz. Değişimi onaylanan ürününüz depomuza ulaştıktan sonra, yeni ürününüz size en kısa sürede gönderilecektir.

  Sensörünüzün düşmesi durumunda, düşen sensörünüzün yerine en fazla 3 defaya mahsus olmak üzere, ücretsiz sensör değişimi yapılmaktadır. Düşen sensörünüz, ile ilgili mutlaka Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçiniz ve sensörünüzü geri göndermek üzere saklayınız. Müşteri Hizmetlerimiz ile görüşmeniz sırasında seri numarasını belirttiğiniz ve Müşteri Hizmetleri tarafından değişimi onaylanan sensörü, sipariş paketinde bulunan Tıbbi atık poşetinin içine koyarak ”UPS Kargo” ile Alıcı kısmına ” Abbott Libre ” , Gönderici kısmına ise şikayetinizi oluştururken belirttiğiniz İsim ve Soyismi yazarak ”Orta Mah. 30 Ağustos Cad. No:96 Tepeören - Tuzla/İstanbul” adresineA03F83” numaralı kod ile ücretsiz kargolayabilirsiniz. Değişimi onaylanan ürününüz depomuza ulaştıktan sonra, yeni ürününüz size en kısa sürede gönderilecektir.

   

  Okuyucu ile ilgili bir şikayetiniz söz konusu olur ise, lütfen Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçiniz ve okuyucuyu gerektiğinde geri gönderilmek üzere saklayınız. Müşteri Hizmetlerimiz ile görüşmeniz sırasında seri numarasını belirttiğiniz ve Müşteri Hizmetleri tarafından değişimi onaylanan okuyucuyu, sipariş paketinde bulunan Tıbbi atık poşetinin içine koyarak ”UPS Kargo” ile Alıcı kısmına ” Abbott Libre ” , Gönderici kısmına ise şikayetinizi oluştururken belirttiğiniz İsim ve Soyismi yazarak ”Orta Mah. 30 Ağustos Cad. No:96 Tepeören - Tuzla/İstanbul” adresine ”A03F83”numaralı kod ile ücretsiz kargolayabilirsiniz. Değişimi onaylanan ürününüz depomuza ulaştıktan sonra, yeni ürününüz size en kısa sürede gönderilecektir.

   

 • Okuyucu, fatura tarihinden itibaren 2 yıl garanti kapsamındadır. Garanti kapsamındaki süre içerisinde, herhangi bir yıpranma, talimatlara uyulmama veya yanlış kullanım sebebi dışında, okuyucunun hata vermesi veya ayıplı olması durumunda yeni okuyucu ile ücretsiz değişim yapılabilir.

  Okuyucunun hata vermesi veya ayıplı olması durumunda mutlaka Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçiniz ve okuyucuyu saklayınız. Müşteri Hizmetlerimiz ile görüşmeniz sırasında seri numarasını belirttiğiniz ve Müşteri Hizmetleri tarafından değişimi onaylanan okuyucuyu, sipariş paketinde bulunan Tıbbi atık poşetinin içine koyarak” UPS Kargo” ile Alıcı kısmına” Abbott Libre” Gönderici kısmına ise şikayetinizi oluştururken belirttiğiniz İsim ve Soyismi yazarak ”Orta Mah. 30 Ağustos Cad. No:96 Tepeören - Tuzla/İstanbul” adresine ”A03F83 ”numaralı kod ile ücretsiz kargolayabilirsiniz. Değişimi onaylanan ürününüz depomuza ulaştıktan sonra, yeni ürününüz size en kısa sürede gönderilecektir.

  Ücretsiz değişim süreci ve daha detaylı bilgi için Müşteri Hizmetlerimize resmi tatiller hariç hafta içi 09:00 ile 17:00 saatleri arasında 0850 577 7504 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

   

 •  

  Evet. Uygulama, glikoz verilerini almak ve işlemek için FreeStyle Libre okuyucunun sahip olduğu teknolojinin aynısı kullanılarak geliştirildi; bu nedenle uygulama da rutin glikoz takibi için kullanılabilir. Uygulama, FreeStyle Libre okuyucu ile birlikte veya okuyucunun yerine kullanılabilir.

   

 •  

  Okuyucuyu ve uygulamayı aynı sensörle kullanmak istiyorsanız şu adımları uygulayın:

   

  1. Yeni bir sensör başlatmak için okuyucunuzu KULLANMALISINIZ. Uygulama ile başlatılan sensör, FreeStyle Libre okuyucu ile birlikte kullanılamaz.

   

  2. Sensör okuyucu ile birlikte başlatıldığında, uygulamanızı açın ve sensörü uygulama ile okutun (bir saat içinde DE/BE/NL)

   

  3. Sensör hazır olduğunda, glikoz kontrolü için maksimum 14 gün boyunca uygulamayı ya da okuyucuyu kullanabilirsiniz.

   

  4. Verilerde boşluk oluşmasını önlemek için sensörü 8 saatlik aralıklarla okuyucu veya uygulama ile okutun

   

  Not: Aynı sensörle hem okuyucuyu hem uygulamayı kullanırsanız veriler, cihazlar arasında AKTARILMAYACAKTIR. Örneğin, okuyucuyu birkaç gün kullanıp daha sonraki günlerde uygulamayı kullanırsanız, glikoz verilerinizde boşluklar görürsünüz; bu da raporlarınızı etkiler. Bu nedenle sensörünüzü sekiz saatte bir uygulama ya da okuyucu ile okutmaya devam etmeniz önemlidir. Böylece sağlık uzmanınız glikoz trendleri ve seyirlerine ilişkin daha net verilere sahip olabilir.

   

 •  

  • Paylaşım: FreeStyle LibreLink uygulamasında raporlar doğrudan telefondan paylaşılabilir. Verileri bilgisayara yükleyebilmek için bir USB kablosu kullanarak okuyucuyu bağlayabilirsiniz.

   

  • Görüntüleme: Okuyucu, yalın renkli bir dokunmatik ekrana sahiptir. Grafikler, uygulamada daha renkli ve daha yüksek çözünürlüklü olarak görüntülenir.

   

  • Notlar: Glokoz okumasının ilk 15 dakikası içerisinde, okuyucuya notlar ekleyebilirsiniz. Uygulama, Kayıt Defterine dilediğiniz zaman not ekleyebilmeyi ve buradaki notları görüntüleyebilmeyi sağlar. 

   

  • Sesli Yanıt: Uygulama, etkinleştirilmişse, ölçüm birimi ile glikoz okumasını ve her okumadan sonra trend okunun yönünü sesli olarak belirtir.

   

  • Raporlar: Okuyucu ve uygulama, glikoz raporları oluşturmak için aynı hesaplamaları kullanır. Okuyucuya kıyasla uygulamanın raporları daha renkli, detaylı ve etkileşimlidir. Ayrıca, uygulama, son 24 saat içindeki glikoz geçmişinizin temel durumlarının yanı sıra A1c düzeyinize ilişkin tahminleri de görüntüler.

   

  • Hatırlatmalar: Uygulama, size özel hatırlatmaları kolayca kaydedebilmenizi ve sensör her okutulduğunda sıfırlanan 8 saatlik bir zamanlayıcının kurulmasını sağlar. Hatırlatmaları görebilmeniz için telefonunuzdaki uygulama bildirimlerinin etkinleştirilmiş olması gerekir.

   

  • Diğer: Okuyucu bir insülin hesaplayıcı ve bir test çubuğu yuvasına sahiptir; bu nedenle hem sensör hem de kan glikoz okumaları için kullanılabilir.

   

Müşteri Hizmetleri : 0850 577 75 04

Diyabetle ilgili en son haberler, yeni teknolojiler ve içerikler için hemen kaydolun!

FreeStyle, Libre ve ilgili markalar, çeşitli ülkelerde Abbott Diabetes Care, Inc.'ın ticari markalarıdır.

Bu websitesindeki tüm materyaller ve görseller sadece açıklayıcı ve eğitim amaçlıdır. Bu site tıbbi teşhis veya tedavi amacıyla veya profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almak için kullanılmamalıdır. Bu site çoğaltılmamalı, dağıtılmamalı veya alıntı yapılmamalıdır.

Aksi belirtilmedikçe, bu sitede görülen tüm ürün ve hizmet adları Abbott, Kifidis, bağlı kuruluşları veya iştiraklerine ait ya da onlarca lisanslanmış ticari markalardır. Kifidis sitede yer alan tüm logo ve markaların kullanım hakkını Abbott’tan almıştır.

Kifidis Ortopedi Sanayi ve Turizm Ticaret Anonim Şirketi Valikonağı Caddesi Akkavak Sokak No:7 Nişantaşı Şişli / İstanbul