SIKÇA SORULAN SORULAR

Cevap bekleyen sorularınız mı var? Aşağıdaki anahtar kelimelerin yardımıyla cevaplara hızlıca ulaşabilirsiniz

FreeStyle Libre Okuyucu
FreeStyle Libre Yazılım Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
 • Hayır, FreeStyle Libre yazılımı mutlaka kullanmak zorunda değilsiniz; ancak yazılım glukoz verilerinizdeki trendleri ve seyirleri daha kolay tespit etmenize yardımcı olur.

 • Glukoz verilerinizdeki trendleri ve seyirleri daha kolay tespit etmenize yardımcı olmakta kullanılır. Günün belirli saatlerinde glukoz seviyenizin sürekli olarak yüksek veya düşük bir eğilim gösterdiğini tespit edebilir ve bu iyileşme bölgelerine odaklanabilirsiniz.

  Yazılımı aynı zamanda okuyucunuzun belirli özelliklerini düzenlemek ve aktive etmek için de kullanabilirsiniz.

 • Evet, yazılım aşağıda belirtilen Windows İşletim Sistemleri ile uyumludur:• Microsoft Windows 8 (32 veya 64 bit)• Microsoft Windows 7 (32 veya 64 bit)• Microsoft Windows XP (Hizmet Paketi 3)

 • Evet, aşağıdaki Mac OS versiyonları ile uyumludur:• OS X Mavericks

 • Bilgisayarınıza başka bir yazılım yükleyebiliyorsanız, FreeStyle Libre yazılımını yükleyebilmeniz gerekir. Örneğin işteki bilgisayarınıza yazılım yükleme izniniz yoksa, programı yüklemek için yöneticiniz ile konuşmanız gerekecektir.

 • Evet, okuyucuda aşağıdaki özellikleri düzenlemek ve değiştirmek için yazılımı kullanabilirsiniz:Saat ve Tarih: Bilgisayarın saati ve tarihi ile eşleştirmek için okuyucunun saatini ve tarihini değiştirin. 12 saatlik veya 24 saatlik formatta olmak üzere saatin stilini değiştirebilirsiniz.DİKKAT: Zamanı ve tarihi doğru olarak ayarlamak çok önemlidir. Bu değerler Okuyucu verilerini ve ayarlarını etkiler.Sesler ve Titreşimler: Okuyucunun bildirim tonlarının ses yüksekliğini değiştirin ve bildirim tonlarını, bildirim titreşimlerini ve tuş tonlarını açın ve kapatın.Hedef Glukoz Aralığı: Okuyucu için hedef glukoz aralığını düzenler. Hedef Glukoz Aralığınızı sağlık uzmanınız ile birlikte belirleyin. Not: Okuyucuda, Hedef Glukoz Aralığı glukoz grafiklerinde görüntülenir ve Hedefte Geçirilen Zamanınızı hesaplamak için kullanılır.Okuyucu Profili: Raporlara basılacak adı ve/veya kimlik no'sunu değiştirin. Adı ve Kimlik No. Okuyucuya kaydedilecektir; ancak Okuyucunun kendisinde görünür olmayacaktır.Notlar: Glukoz okumalarınıza ve kan şekeri ölçüm sonuçlarınıza «Egzersiz» veya «Gıda» gibi notlar ekleyin ve kendi özel notlarınızı oluşturun.Hatırlatıcılar: Okuyucudaki «Glukozu Kontrol Et», «İnsülin Al» gibi hatırlatıcıları değiştirin veya düzenleyin veya kendi özel hatırlatıcılarınızı oluşturun.

 • Bir yazılım güncellemesi varsa, FreeStyle Libre yazılımı Ana Ekranında bir mesaj gösterilecektir. Güncellemeyi yapmak için ekrandaki talimatları takip edin.

  Not: Güncelleme bildirimlerini almak için etkin bir internet bağlantısına ihtiyaç vardır

 • Günlük rutininizin yönetiminde sizinle daha iyi bir iş çıkarmaları için verilerinizi sağlık uzmanınız ile paylaşmanız her zaman teşvik edilir. FreeStyle Libre yazılımı, siz ve sağlık uzmanınız tarafından ücretsiz olarak indirilebilir ve kullanılabilir.

 • Bir yazılım güncellemesi varsa, FreeStyle Libre yazılımı Ana Ekranında bir mesaj gösterilecektir. Güncellemeyi yapmak için ekrandaki talimatları takip edin.Not: Güncelleme bildirimlerini almak için etkin bir internet bağlantısına ihtiyaç vardır

 • eA1c, seçilen zaman aralığı boyunca ortalama sensör glukozunu baz alan HbA1c için tahmini değerdir; eA1c, ekteki referanstan gelen formül kullanarak hesaplanır*. eA1c, laboratuvarda test edilen HbA1c'nin yerine geçmesi veya HbA1c'nin tahmin edilmesi için tasarlanmamıştır. Zaman içinde eA1c'de olan değişiklikleri izlemek için bu değeri de kullanabilirsiniz.* Nathan DM, Kuenen J, Borg R, et al. Translating the HbA1c assay into estimated average glucose values. Diabetes Care. 2008;31:1473-1478.

Müşteri Hizmetleri : 0850 577 75 04

Diyabetle ilgili en son haberler, yeni teknolojiler ve içerikler için hemen kaydolun!

FreeStyle, Libre ve ilgili markalar, çeşitli ülkelerde Abbott Diabetes Care, Inc.'ın ticari markalarıdır.

Bu websitesindeki tüm materyaller ve görseller sadece açıklayıcı ve eğitim amaçlıdır. Bu site tıbbi teşhis veya tedavi amacıyla veya profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almak için kullanılmamalıdır. Bu site çoğaltılmamalı, dağıtılmamalı veya alıntı yapılmamalıdır.

Aksi belirtilmedikçe, bu sitede görülen tüm ürün ve hizmet adları Abbott, Kifidis, bağlı kuruluşları veya iştiraklerine ait ya da onlarca lisanslanmış ticari markalardır. Kifidis sitede yer alan tüm logo ve markaların kullanım hakkını Abbott’tan almıştır.

Kifidis Ortopedi Sanayi ve Turizm Ticaret Anonim Şirketi Valikonağı Caddesi Akkavak Sokak No:7 Nişantaşı Şişli / İstanbul