Trend Okları
Diyabetli Yaşamda Olumlu Değişimler Yaratmak
Diyabetli Yaşamda Olumlu Değişimler Yaratmak

FreeStyle Libre Sistemi hızlı ve kolay glikoz ölçümü yapabilmenize imkan sağlayarak, diyabet yönetiminde kontrolü elinizde tutmanızı sağlar. Hızlı ve kolay glikoz ölçümünün yanında sağladığı diğer kullanıcı dostu raporlarla gün içerisinde almanız gereken aksiyonlar için sizi en doğru şekilde yönlendirir.

FreeStyle Libre Sistemini diyabet yönetimindeki ana 3 hedefinizin bir ya da birkaçını hedeflemek ve gerçekleştirmek için kullanmak bilinçli kararlar almanızı ve günlük yaşam kalitenizi iyileştirmenizi sağlar.

SENSÖR KULLANIMI

FreeStyle Libre Sistemi ile sık aralıklarla glikoz ölçümünü yapmanız gün içinde farklı koşullara göre değişen glikoz seyrinizle ilgili detayları görmenizi ve buna göre diyabet tedavinizde doğru aksiyonları almanızı sağlar.

Gikoz seviyenizle ilgili yeterli veriye ulaşmanız için günde minimum her 8 saatte bir glikoz ölçümünüzü yapmalısınız. Böylece rutin bir gününüzdeki tüm detaylı glisemik profilinize ulaşabilirsiniz.

FreeStyle Libre Sistemi ile glikoz ölçümünüzü yapmanız için öneri zaman dilimleri aşağıdaki gibidir.

Glikoz Trendlerini Tahmin Etmek
Glikoz Trendlerini Tahmin Etmek Sabah
uyandığınızda
Glikoz Trendlerini Tahmin Etmek Her öğünden önce
Glikoz Trendlerini Tahmin Etmek Uyumadan önce
Glikoz Trendlerini Tahmin Etmek Tükettiğiniz yiyeceklerin karbonhidrat içeriklerinden emin olmadığınızda
Glikoz Trendlerini Tahmin Etmek Fiziksel aktivite esnasında, öncesinde ve sonrasında
Glikoz Trendlerini Tahmin Etmek

Yapılan çalışmalar, günde 3 veya daha fazla kere kan glikoz ölçümü yapılmasının, daha az glikoz ölçümü yapılmasına kıyasla, HbA1c seviyesinde %1 düşüş sağladığını göstermiştir. FreeStyle Libre Sistemi; parmak delerek yapılan ölçümlere kıyasla çok daha düzenli ve sık sonuç verir. FreeStyle Libre sensöründen toplanan verilerle yapılan gerçek kullanım analizinde, sistemi kullananların günde ortalama 16,3 kez glikoz ölçümü yaptığı görülmüştür.

“Sensör Kullanımı”, sensörün her gün kaç kez okutulduğunu ve okuyucunun bu okutmalar sonucunda kaydettiği sensör verilerinin yüzdesini gösterir.
Glikozu Takip Ederek Besin Tercihlerini Düzenlemek Glikozu Takip Ederek Besin Tercihlerini Düzenlemek
Glikozu Takip Ederek Besin Tercihlerini Düzenlemek

Yemeklerden veya atıştırmalıklardan önce ve sonra alınan mevcut glikoz okuması ve Trend Okları† *, farklı yiyeceklerin veya içeceklerin glikoz seviyelerini nasıl değiştirdiğini izlemek için kullanılabilir. Buna göre, gelecekte gıda seviyeniz ile ilgili daha iyi seçimler yapmanız sağlanabilir.

Ayrıca, her öğünün olası glisemik etkisini tahmin etmek için yemekten önceki glikoz değerlerinizi kullanabilir ve öğün esnasındaki potansiyel glikoz yükselişiniz için gerekli olan insülin seviyenize karar verebilirsiniz.
Egzersiz Egzersiz

Egzersiz genellikle kandaki glikozda bir düşüşle ilişkilendirilir ve egzersizden dolayı hipoglisemi hakkında endişe duyabilirsiniz. Ancak yoğun egzersizin glikoz seviyelerinin yükselmesine de neden olabileceği unutulmamalıdır.

Egzersiz
Glikoz Trendlerini Tahmin Etmek
FreeStyle Libre Sistemi ile egzersiz öncesinde, sırasında ve sonrasında kolayca glikoz ölçümünüzü yapabilir ve egzersizin glikoz yönetiminize olan etkisini kolayca anlayabilirsiniz. Başlamadan önce glikoz seviyenizi ve gittiği yönü görebilmek için ölçüm yapabilir, ayrıca egzersiz yaparken de kolay ve hızlı bir ölçüm yaparak, trend oku yönü ile birlikte glikoz değerinizi kontrol edebilirsiniz.
Glikoz Trendlerini Tahmin Etmek
Böylece yapılan aktiviteyle ilgili anlık geribildirim alabilir, gerekirse karbonhidrat takviyesi yapabilir ve 30 dakika sonra tekrar ölçüm alarak şeker değerlerinizin kontrolünü elinizde tutabilirsiniz.
Günlüğe Kaydetmek Günlüğe Kaydetmek
Glikoz Trendlerini Tahmin Etmek
Sensör okutmaları sırasında veya okutmadan sonraki 15 dakika içinde okuyucu üzerinden, “Kayıt Defterine” not ekleyebilirsiniz.

FreeStyle Libre sistemi ile yiyecek, insülin, egzersiz ve aldığınız ilaçları kolayca takip edebilirsiniz. Kayıt Defteri bilgisi, glikoz okumaları ile saklanır. FreeStyle Libre okuyucunuzdan ulaşabileceginiz “Günlük Grafik" gibi özet raporlarınızı görüntülediğinizde, glikoz seviyelerini etkileyen faktörlere ilişkin bir resme ulaşmak için tüm sayısal verilerinizle birlikte sisteme kaydettiğiniz bu notlarınız da size gösterecektir.

Ortalama Glikoz Raporu
Glikozu Takip Ederek Besin Tercihlerini Düzenlemek

Bu raporda; 24 saatlik bir gün, 4 eşit zaman dilimine bölünmüş olarak gösterilir ve grafikten her zaman diliminde gerçekleşmiş ortalama glikoz değerlerinizi görebilirsiniz. Grafik çubuklarının mavi olması o saat dilimindeki ortalama glikoz değerinizin "Hedef Glikoz Aralığı" içerisinde bulunduğunu belirtir. Grafik çubukları turuncu olduğunda ise "Hedef Glikoz Aralığı"nızın altında ya da üzerinde bir ortalama glikoz değerine sahipsiniz demektir. "Ortalama Glikoz" raporu; günün özellikle belirli bir zaman diliminde glikoz yönetiminizle ilgili sıkıntı yaşayıp yaşamadığınızı size kolayca gösterir.

Glikozu Takip Ederek Besin Tercihlerini Düzenlemek
Yemek ve insülin için girilen Kayıt Defteri notları (yemek için elma, insülin için şırınga) okuyucu üzerindeki 8 saatlik grafik üzerinde görülebilecektir. Böylece, son 8 saat içinde kaydedilen tüm glikoz ölçümlerinin iniş ve çıkışlarına dair önemli detaylar yakalayabilirsiniz.
Glikoz Trendlerini Tahmin Etmek Glikoz Trendlerini Tahmin Etmek

FreeStyle Libre sisteminin en güçlü özelliklerinden birisi de "Glikoz Seyir Analizi" raporudur. Bu rapor AGP olarak da bilinen "Ambulatuvar Glikoz Profili" raporunun oluşması için gerekli tüm glikoz verisini kullanır. Bu raporu sağlık uzmanınız ile inceleyerek detaylı glisemik profiliniz hakkında daha geniş bilgiye sahip olabilir ve diyabet tedavinizi daha etkili kılabilirsiniz.

Glikozu Takip Ederek Besin Tercihlerini Düzenlemek
Müşteri Hizmetleri : 0850 577 75 04

Diyabetle ilgili en son haberler, yeni teknolojiler ve içerikler için hemen kaydolun!

FreeStyle, Libre ve ilgili markalar, çeşitli ülkelerde Abbott Diabetes Care, Inc.'ın ticari markalarıdır.

Bu websitesindeki tüm materyaller ve görseller sadece açıklayıcı ve eğitim amaçlıdır. Bu site tıbbi teşhis veya tedavi amacıyla veya profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almak için kullanılmamalıdır. Bu site çoğaltılmamalı, dağıtılmamalı veya alıntı yapılmamalıdır.

Aksi belirtilmedikçe, bu sitede görülen tüm ürün ve hizmet adları Abbott, Kifidis, bağlı kuruluşları veya iştiraklerine ait ya da onlarca lisanslanmış ticari markalardır. Kifidis sitede yer alan tüm logo ve markaların kullanım hakkını Abbott’tan almıştır.

Kifidis Ortopedi Sanayi ve Turizm Ticaret Anonim Şirketi Valikonağı Caddesi Akkavak Sokak No:7 Nişantaşı Şişli / İstanbul