• Sensör ne kadar büyük? Ne kadar derine takılıyor?

  Sensör 5 mm yüksekliğinde, 35 mm çapındadır. Sensörün cildin altına giren kısmı 0,4 mm'den azdır ve cildin altına yaklaşık 5mm girer. Yapılan çalışmalarda, kullanıcıların büyük bir çoğunluğu sensörü cilde girişinin, parmak delinerek yapılan glukoz testinden daha fazla acı vermediği görüşündedir.

  * Çoğu kişi FreeStyle Libre sensörü takılıyken ciltte herhangi bir rahatsızlık hissetmemiştir. Abbott Diyabet Ürünleri tarafından gerçekleştirilen bir çalışmada, ankete katılan hastaların %93,4 (n=30) sensör takılıyken ciltte herhangi bir rahatsızlık hissetmedikleri sorusuna kesinlikle katıldıklarını veya katıldıklarını belirtmiştir.

 • Sensör glukozu ne sıklıkta okuyabiliyor ve saklayabiliyor?

  Sensör her dakika glukoz düzeylerini otomatik olarak ölçer ve 8 saat boyunca 15 dakikalık aralıklarla okumaları saklar. Sensör okuyucu tarafından okutulduğunda, sensör otomatik olarak 8 saatlik verileri okuyucuya gönderir.

 • Sensör her 15 dakikada bir glukoz okumalarını saklıyorsa; bu, sensörü aynı 15 dakikalık aralık içinde okuttuğumda aynı glukoz okumasını alacağım anlamına mı geliyor?

  Hayır, sensörü okuyucuya her okuttuğunuzda en güncel okumayı alacaksınız.

 • Daha sık okutma yaparsam, örneğin 30 saniyede bir okutma yaparsam ne olur?

  İstediğiniz sıklıkta okutma yapabilirsiniz; ancak okumalar dakikada bir güncellenecektir.

 • Okuyucu neden 15 dakikada bir verileri kaydediyor? Bunun neden daha sık yapmıyor?

  Boyutu küçük tutabilmek amacıyla, sensör sınırlı bir depolama kapasitesine sahiptir. 8 saatlik verinin (tipik bir gece periyotu) saklanmasını sağlamak için 15 dakikalık aralık seçilmiştir.

 • Sensör nasıl uygulanır?

  Sensör, uygulayıcı olarak bilinen kullan-at cihaz ile üst kolun arka tarafına uygulanır. Sensör uyguladığında, cildin altına ufak (5mm), steril bir lif yerleştirilir ve ufak yapıştırıcı bir ped ile yerine tutturulur.

 • Sensör ne kadar süre takılı kalır?

  Sensör en fazla 14 gün kullanılabilir, 14 günden sonra, yapıştırıcı pedi soyarak sensörü çıkartın.

 • Sensör vücudun neresine uygulanır?

  Sensör yalnızca üst kolun arka tarafına uygulanabilir.

 • Sensör takılıyken onu hissedecek miyim?

  Sensörün cildin altına giren kısmının kalınlığı 0,4 mm'den azdır ( 1 mm yaklaşık birkaç saç telidir)  ve cildin altına yaklaşık 5mm girer; insanların çoğu sensör takılıyken onu hissetmez*.

  * Çoğu kullanıcı FreeStyle Libre sensörü takılıyken ciltte herhangi bir rahatsızlık hissetmemiştir. Abbott Diyabet Ürünleri tarafından yapılan bir çalışmada, hastaların %93,4'ü (n=30), Freestyle Libre takmanın konforlu olduğunu onaylamıştır.

 • Sensör takılıyken ne kadar glukoz okuması alınabilir?

  Sensör takılıyken istediğiniz kadar glukoz okuması yapabilirsiniz. Sensör okutulduğunda, her dakika size yeni bir glukoz sonucu verecektir. 24 saatlik eksiksiz bir glisemik tablo almak için en az 8 saate bir okutma yapmanız gerekmektedir.

 • 14 günlük kullanım süresi boyunca sensörün doğruluğu tutarlı mı?

  Evet, sensörün doğruluğu 14 güne kadar tutarlıdır.

 • Sensör takılıyken banyo, duş, egzersiz yapabilir miyim veya yüzebilir miyim?

  Evet. Sensör, banyo yaparken, duşa girerken, yüzerken veya egzersiz yaparken takılabilir. Sensör 1 metre suyun altındaki derinliklerde takılmamalıdır ve 30 dakikadan uzun bir süre boyunca suda kalmamalıdır.

 • Sensör tavsiye edilen sıcaklıktan daha sıcak veya daha soğuk olduğu zaman takılırsa ne olur?

  Sıcaklığın uygun olduğu bir konuma taşıyın ve bir kaç dakika içinde tekrar okutun.

 • 14 günlük kullanım süresi bitiminde sensöre ne olur?

  Sensör 14 gün sonra otomatik olarak çalışmayı durdurur.

 • Sensörü 14 günden önce çıkartırsam (veya düşerse) ne olur?

  Yeni bir sensörü başlatmanız gerekir. Okuyucu yeni bir sensörü tanımlayacak ve sensörü başlatmak isteyip istemediğinizi soracaktır.

 • Sensörün doğru şekilde çalıştığını nasıl bilebilirim?

  Sensörün doğru şekilde çalışıp çalışmatığını kontrol etmek için okuyucuyu açın ve glukoz okuması almak için sensörü okutun. Herhangi bir nedenden dolayı, sensör çalışmıyorsa, okuyucuda sensörün değiştirilmesini isteyen bir hata mesajı görünecektir.

  FreeStyle Libre sisteminin okumaları ile örtüşmeyen belirtileriniz varsa veya okumalarınızın doğru olmadığından şüpheleniyorsanız, kan şekeri ölçüm cihazını kullanarak parmaktan ölçüm ile okumayı kontrol edin. Kolaylık için okuyucuda, FreeStyle Optium kan glukoz ve kan keton test çubukları ile çalışan entegre bir FreeStyle Optium kan glukoz cihazı bulunmaktadır. Glukoz okumalarınız ile tutarlı olmayan belirtiler yaşıyorsanız, sağlık uzmanınıza danışın.

 • Okuyucu ve sensor uyumluluğunda ürünün hangi ülkeden satın alındığı önemli midir?

  Türkiye’de satın alınan sensörlerin yine Türkiye’de satın alınmış okuyucularla kullanılması gerekmektedir. Aksi taktirde sensor ve okuyucu uyumsuzluğu yaşanacaktır. Hem sensor hem de okuyucunun Türkiye’den alınmış olması önemlidir.


 • Okuyucunun şarjı biterse ne olur? Okuyucunun şarjı biterse, glukoz okumalarını yine de kaybeder mi?

  Okuyucunun şarjı biterse yeniden şarj edilmesi gerekir. Okuyucuda saklanan glukoz okumaları kaybolmaz. Eğer batarya tam olarak boşalmışsa, okuyucu yaklaşık olarak 3 saatte tam olarak şarj olur.

 • Okuyucunun ne sıklıkta şarj edilmesi gerekir?

  Normal kullanım ile, okuyucu yeniden şarj edilmeyi gerektirmeden yaklaşık 7 gün boyunca kullanılabilir. Yeniden şarj edilmesi gerektiğinde okuyucuda düşük batarya uyarısı gözükecektir. Okuyucuda batarya ömrünü gösteren bir batarya ikonu bulunmaktadır.

 • Sensörü giysilerimin üzerinden okutabilir miyim?

  Evet, sensörü okutarak giysileriniz üzerinden glukoz okumalarını alabilirsiniz*.

  * Okuyucu sensörün 1cm ile 4cm uzağında tutulduğunda, sensörden veriyi alabilir.

 • 8 saatlik periyotta sensörü okuyucuya okutmazsam ne olur?

  Okuyucu 8 saatlik periyod içinde en az bir kez okutulmaz ise en eski glukoz okumaları kaybolacaktır. Örneğin,sensörü saat 13:00'de ve daha sonra saat 22:00'de okuttunuz, bu durumda 13:00-14:00 arasındaki glukoz verilerini kaybedeceksiniz.

 • 8 saatlik periyot sırasında okuyucu ile, sensörü birden fazla kez okutursam, glukoz okumalarının çakışma ihtimali var mıdır?

  Okuyucu her okutmada hangi verilerin yeni olduğunu anlayacak kadar akıllıdır; aynı veriyi iki kez saymaz.

 • Okuyucuda hangi diller bulunmaktadır?

  Okuyucunun dili ülkeye özgüdür ve bu yüzden ülkeden ülkeye değişiklik gösterir. Türkiye'den alacağınız okuyucular, Türkçe olacaktır.

 • Okuyucu otomatik olarak kapanır mı?

  Herhangi bir işlem yapılmadığında, 45 saniyeden sonra okuyucunun ekranı kararır ve 60 saniye sonra da kapanır. Kan şekeri ölçümü yapıldığında, test çubuğu okuyucudan çıkarıldığında ekran kapanacaktır.

 • Okuyucu ve sensor uyumluluğunda ürünün hangi ülkeden satın alındığı önemli midir?

  Türkiye’de satın alınan sensörlerin yine Türkiye’de satın alınmış okuyucularla kullanılması gerekmektedir. Aksi taktirde sensor ve okuyucu uyumsuzluğu yaşanacaktır. Hem sensor hem de okuyucunun Türkiye’den alınmış olması önemlidir.

 • Fiyatlar, teslimat masrafları ve garanti -DENEME

  -DENEME-


 • FreeStyle Libre sistemini kullanmak için,mutlaka FreeStyle Libre yazılımı kullanmam gerekiyor mu?

  Hayır, FreeStyle Libre yazılımı mutlaka kullanmak zorunda değilsiniz; ancak yazılım glukoz verilerinizdeki trendleri ve seyirleri daha kolay tespit etmenize yardımcı olur.

 • FreeStyle Libre yazılımı bana nasıl yardımcı olacak?

  Glukoz verilerinizdeki trendleri ve seyirleri daha kolay tespit etmenize yardımcı olmakta kullanılır. Günün belirli saatlerinde glukoz seviyenizin sürekli olarak yüksek veya düşük bir eğilim gösterdiğini tespit edebilir ve bu iyileşme bölgelerine odaklanabilirsiniz.

  Yazılımı aynı zamanda okuyucunuzun belirli özelliklerini düzenlemek ve aktive etmek için de kullanabilirsiniz.

 • FreeStyle Libre yazılımı Windows XP, 7 veya 8 ile uyumlu mudur?

  Evet, yazılım aşağıda belirtilen Windows İşletim Sistemleri ile uyumludur:
  • Microsoft Windows 8 (32 veya 64 bit)
  • Microsoft Windows 7 (32 veya 64 bit)
  • Microsoft Windows XP (Hizmet Paketi 3)

 • FreeStyle Libre Yazılımı Mac uyumlu mudur?

  Evet, aşağıdaki Mac OS versiyonları ile uyumludur:
  • OS X Mavericks

 • FreeStyle Libre yazılımını yüklemek için "Yönetici" haklarına ihtiyacım var mı?

  Bilgisayarınıza başka bir yazılım yükleyebiliyorsanız, FreeStyle Libre yazılımını yükleyebilmeniz gerekir. Örneğin işteki bilgisayarınıza yazılım yükleme izniniz yoksa, programı yüklemek için yöneticiniz ile konuşmanız gerekecektir.

 • Okuyucumdaki ayarları düzenlemek veya değiştirmek için FreeStyle Libre yazılımını kullanabilir miyim?

  Evet, okuyucuda aşağıdaki özellikleri düzenlemek ve değiştirmek için yazılımı kullanabilirsiniz:

  Saat ve Tarih: Bilgisayarın saati ve tarihi ile eşleştirmek için okuyucunun saatini ve tarihini değiştirin. 12 saatlik veya 24 saatlik formatta olmak üzere saatin stilini değiştirebilirsiniz.

  DİKKAT: Zamanı ve tarihi doğru olarak ayarlamak çok önemlidir. Bu değerler Okuyucu verilerini ve ayarlarını etkiler.

  Sesler ve Titreşimler: Okuyucunun bildirim tonlarının ses yüksekliğini değiştirin ve bildirim tonlarını, bildirim titreşimlerini ve tuş tonlarını açın ve kapatın.

  Hedef Glukoz Aralığı: Okuyucu için hedef glukoz aralığını düzenler. Hedef Glukoz Aralığınızı sağlık uzmanınız ile birlikte belirleyin.

  Not: Okuyucuda, Hedef Glukoz Aralığı glukoz grafiklerinde görüntülenir ve Hedefte Geçirilen Zamanınızı hesaplamak için kullanılır.

  Okuyucu Profili: Raporlara basılacak adı ve/veya kimlik no'sunu değiştirin. Adı ve Kimlik No. Okuyucuya kaydedilecektir; ancak Okuyucunun kendisinde görünür olmayacaktır.

  Notlar: Glukoz okumalarınıza ve kan şekeri ölçüm sonuçlarınıza «Egzersiz» veya «Gıda» gibi notlar ekleyin ve kendi özel notlarınızı oluşturun.

  Hatırlatıcılar: Okuyucudaki «Glukozu Kontrol Et», «İnsülin Al» gibi hatırlatıcıları değiştirin veya düzenleyin veya kendi özel hatırlatıcılarınızı oluşturun.

 • Yazılım güncellemelerini nasıl kontrol ederim?

  Bir yazılım güncellemesi varsa, FreeStyle Libre yazılımı Ana Ekranında bir mesaj gösterilecektir. Güncellemeyi yapmak için ekrandaki talimatları takip edin.

  Not: Güncelleme bildirimlerini almak için etkin bir internet bağlantısına ihtiyaç vardır

 • FreeStyle Libre sisteminden gelen verilerimi Sağlık Uzmanım ile paylaşabilir miyim?

  Günlük rutininizin yönetiminde sizinle daha iyi bir iş çıkarmaları için verilerinizi sağlık uzmanınız ile paylaşmanız her zaman teşvik edilir.

  FreeStyle Libre yazılımı, siz ve sağlık uzmanınız tarafından ücretsiz olarak indirilebilir ve kullanılabilir.

 • Yazılım güncellemelerini nasıl kontrol ederim?

  Bir yazılım güncellemesi varsa, FreeStyle Libre yazılımı Ana Ekranında bir mesaj gösterilecektir. Güncellemeyi yapmak için ekrandaki talimatları takip edin.

  Not: Güncelleme bildirimlerini almak için etkin bir internet bağlantısına ihtiyaç vardır

 • eA1c nedir?

  eA1c, seçilen zaman aralığı boyunca ortalama sensör glukozunu baz alan HbA1c için tahmini değerdir; eA1c, ekteki referanstan gelen formül kullanarak hesaplanır*. eA1c, laboratuvarda test edilen HbA1c'nin yerine geçmesi veya HbA1c'nin tahmin edilmesi için tasarlanmamıştır. Zaman içinde eA1c'de olan değişiklikleri izlemek için bu değeri de kullanabilirsiniz.
  * Nathan DM, Kuenen J, Borg R, et al. Translating the HbA1c assay into estimated average glucose values. Diabetes Care. 2008;31:1473-1478.

 • Ambulatuvar Glukoz Profili Nedir?

  Birçok raporda bulunan Ambulatuvar Glukoz Profili (AGP) grafiği zaman içinde değişen glukoz düzeyleri için görsel bir referans sağlar. 5 günlük veya daha fazla sürelik sensör glukoz verileri 24 saatlik tek bir çizelgede birleştirilir ve bu verilerin grafiği çizilir. Verilerin bu şekilde grafiğini oluşturarak, günün belirli bir saatinde ortak olan değişkenlik örüntülerini seyirlerini görebilirsiniz.


 • Sağlık uzmanım internet veya bulut üzerinden raporlarıma uzaktan erişebilir mi?

  Hayır, raporlara okuyucu bir bilgisayara bağlı olduğunda erişilebilir. Ancak sağlık uzmanınız e-posta üzerinden raporlarınızın pdf versiyonunu gönderebilirsiniz (sağlık uzmanınızın izni ile).

 • FreeStyle Libre sistemini kullanırken ayrı bir kan glukoz ölçere ihtiyaç duyacak mıyım?

  Hayır, Kolaylık için, okuyucuda kan glukozu ve keton okumaları için kullanılabilen, bütünleşik bir FreeStyle Optium kan glukoz ve keton metre bulunmaktadır.

 • FreeStyle Libre sistemi yemek zamanındaki insülin dozunu hesaplayabilir mi?

  Evet, entegre kan glukozu metresi kullanıldığı zaman sistem, entegre insülin dozu hesaplama fonksiyonu olduğundan önerilen yemek zamanı insülin dozunu hesaplayabilir.

  Bu özelliğin kan glukoz test bandı portu kullanıldığında çalıştığını ve sağlık uzmanı tarafından etkinleştirilmesi gerektiğini lütfen unutmayın.

 • Çocuğumda Tip 1 diyabet var. Freestyle Libre'yi kullanabilirler mi?

  Evet, Freestyle Libre Flash Glukoz Takip Sistemi, şeker hastalığı olan kişilerdeki (4 yaş veya daha büyük) interstisyel sıvı glukoz seviyelerini ölçmek için endikedir. Çocuklardaki kullanımı (4-17 yaş), en az 18 yaşında bir hasta yakınının gözetimini gerektirir.

 • FreeStyle Libre sistemi insülin dozunu nasıl hesaplar?

  İnsülin hesaplayıcı iki kurulum modunun birindeyken (Basit veya Gelişmiş) insülin hesaplayıcıya girilmiş ayarları kullanır; bu özellik insülin kullanımını anlamış olmayı ve sağlık uzmanı tarafından ayarlanmış olmayı gerektirir. Girdikleri ayarları, entegre kan glukoz metreden alınan glukoz okumasını ve kullanıcının sağladığı karbonhidrat bilgisini (gramaj veya porsiyon olarak) kullanarak okuyucudaki insülin hesaplama yazılımı önerilen insülin dozunu hesaplar.

 • İnsülin hesaplayıcı herhangi tipte bir insülin ile çalışır mı?

  Hayır, insülin hesaplayıcı, yalnızca hızlı etki eden (yemek zamanı veya kısa etkili) insülin dozlarında size yardımcı olabilir. İnsülin hesaplayıcınız sağlık uzmanınız tarafından ayarlanmalıdır.

 • İnsülin hesaplayıcısı için Basit ve Gelişmiş ayar arasındaki fark nedir?

  'Basit ayar, yemeklerden önce sabit dozda hızlı etki eden insülin kullanan kullanıcılar içindir. 'Gelişmiş ayar' karbonhidrat sayımı yapan ve/veya yemeklerde hızlı etki eden insülin dozlarını ayarlamak için doğrulama faktörü kullanan kullanıcılar içindir. İnsülin hesaplayıcınız sağlık uzmanınız tarafından ayarlanmalıdır.

 • FreeStyle Libre sistemi ile kan keton testi yapabilir miyim?

  FreeStyle Optium b-keton test bantlarını (reçeteyle satılır) kullanarak kan keton düzeylerinizi kontrol etmek için bütünleşik metreyi kullanabilirsiniz. Kan keton testini yalnızca parmak ucunuza uygulayabilirsiniz. Test bandı talimatlarını bütünleşik metreyi kullanmadan önce test bandı kullanma talimatlarını okuduğunuzdan emin olun.

 • Flaş Glukoz Takip Sistemi Nedir?

  'Flaş glukoz takip glukoz okumalarını fark ettirmeden elde etmenin yeni, kullanıcı dostu bir yoludur. Flaş glukoz takip sistemi mevcut glukoz okumasını gösteren eksiksiz bir tablo sunar ve bunun yanında sensörü okuyucuya okutarak glukoz düzeylerinizin nasıl değiştiğini anlık olarak görebilirsiniz. Flaş glukoz takip sisteminin eşsiz kılan şey okuyucunun sensörü hızlı bir şekilde okuyarak, mevcut glukoz okumasını, 8 saatlik geçmişi ve glukoz seviyesinin yukarı çıkıp çıkmadığını, aşağı inip inmediğini ve istikrarlı bir seyir izleyip izlemediğini gösteren trend okunu içeren eksiksiz bir tablo sunar.

 • 'Flash' ne anlama gelmektedir?

  'Flash' kullanıcıların sensörü okuyucuya okutarak hızlıca glukoz okumaları aldığı anlamına gelmektedir. Flaş glukoz takibi aynı zamanda diyabetli insanlara ve sağlık uzmanlarını flash bilgi sunar.

 • FreeStyle Libre sistemi nasıl çalışır?

  'Glukoz okumasını elde etmek için okuyucu ile sensör üzerinde hızlı, bir saniyelik okutma yapın.
  Bu kolay okutma, kan glukoz testine göre rutin parmak delimi işlemine gerek duymadan daha fazla bilgi sağlar. FreeStyle Libre sistemi glukoz verilerinizin açık bir analizini sunan özet raporlar oluşturan bir yazılım da içermektedir.
  Bir kan glukoz metresi kullanılarak yapılan parmak delme testi, interstisyel sıvı glukoz düzeyleri kandaki glukoz düzeylerini isabetli olarak yansıtmadığında veya hipoglisemi veya yaklaşan hipoglisemi sistem tarafından rapor edildiğinde veya semptomlar sistem okumalarıyla uyuşmadığında hızla değişen glukoz düzeyleri sırasında gereklidir.

 • FreeStyle Libre sisteminin kalibre edilmesine gerek var mı?

  'Hayır, FreeStyle Libre sensörü üretim süreci sırasında kalibre edilir; bu yüzden kalibre etmenize gerek yoktur. Sensör okutma ile aktive olur ve daha sonra 1 saatlik ısınma periyodunun ardından, glukoz okumalarını otomatik olarak kaydetmeye başlar.

 • Flash Glukoz Takibinin Kan Glukoz Takibinden farkı nedir?

  'Geleneksel kan glukoz takibi kullanıcılara farklı zaman noktalarını temsil eden glukoz okumaları sağlar. Kullanıcılar glukoz düzeylerinin nasıl değiştiği hakkında veya glukoz düzeylerinin hangi yönde seyrettiği hakkında bilgi almazlar. Böyle bir bilgi olmadan, önemli glukoz dalgalanmalarını, inişleri ve çıkışları kaçırmak kolaydır. Freestyle Libre sistemi glukoz okumalarını almak için yeni bir yoldur. Sensörü okuyucuya okutarak  güncel glukoz okumalarını almalarını sağlar ve glukoz değişiklikleri ile ilgili eksiksiz bir tablo sunar.

 • FreeStyle Libre sistemi çocuklar tarafından kullanılabilir mi?

  FreeStyle Libre 4 yas ve üzeri diyabetli çocuklarda kullanılabilir. Çocuklarda en az 18 yasındaki bir hasta yakını tarafından kontrol edilmelidir. Hasta yakını, çocukların FreeStyle Libre kullanmasına ve ölçümlerin yorumlanmasına yardımcı olmalıdır.

 • Sensör paketi ve uygulayıcı gibi tek kullanımlık bileşenleri nasıl atılır?

  'Bu ürün, elektronik ekipmanlara, bataryalara, keskin malzemelere ve potansiyel olarak vücut sıvılarına maruz kalan malzemelere ilişkin tüm geçerli yerel mevzuatlara atılmalıdır.

  Bu kullanılan uygulayıcının ve sensör paketinin Biyolojik Olarak Tehlikeli Keskin Maddeler çöp kutusuna atılması gerektiği anlamına gelmektedir; bölge hemşiresi veya GP'den klinik atık başvurusunun yapılması gerekir; ancak diyabeti olan insanlarını bir çoğu halihazırda gerekli düzenlemelere sahiptir. Kullanılmış sensör çıkartılmalı, dezenfektan ile silinmeli ve sonra elektriksel atık olarak atılmalıdır (batarya gibi).

 • FreeStyle Libre sistemi nasıl saklanmalıdır?

  'Hem sensör hem de okuyucu 4°C ile 30°C arasında saklanmalıdır.

 • Trend oku nedir? Nasıl çalışır? Ve bana ne söyler?

  'FreeStyle Libre Flaş Glukoz Takip Sistemi glukoz düzeylerinin hangi yönde ve ne kadar hızlı değiştiğini söyleyen glukoz okumaları ile birlikte bir Trend Oku gösterir. Bu yüzden, istediğiniz zaman sadece güncel glukoz düzeyinizi öğrenmekle kalmayacaksınız; aynı zamdan glukoz düzeyinizi hangi yönde ilerlediğini de göreceksiniz. Trend Okunun yönüne bağlı olarak, glukoz düzeylerinizin yükselip yükselmediğini, düşüp düşmediğini veya istikrarlı olup olmadığını tespit edebileceksiniz.

 • Sistem neden 1 saatlik ısınma periyodunu gerektirir?

  'Abbott Diabetes Care ürünlerini kullanıcılar için güvenli kılma konusunda kararlıdır. Girişten sonra sensör ve vücudun ekilibre edilmesi gerekir (oturtulması). Araştırmanlarımız yoluyla, bu ekilibrasyon gerçekleşene kadar glukoz doğru bir şekilde ölçmenin her zaman kolay olmadığını tespit ettik. Bu yüzden, doğru glukoz okumaları sağlaması için sistemin 1 saat boyunca ekilibre olmasına izin verdik.

 • Okuyucu ve sensor uyumluluğunda ürünün hangi ülkeden satın alındığı önemli midir?

  Türkiye’de satın alınan sensörlerin yine Türkiye’de satın alınmış okuyucularla kullanılması gerekmektedir. Aksi taktirde sensor ve okuyucu uyumsuzluğu yaşanacaktır. Hem sensor hem de okuyucunun Türkiye’den alınmış olması önemlidir.


 • SENSÖR İADE ve DEĞİŞİM KOŞULLARI:

  1.Sensör dış paketi açılmamış ise:

  • Sensörün dış ambalaj kutusunu açılmamış ise, fatura tarihinden itibaren 14 gün içerisinde sensörü iade edebilirsiniz. Detaylı bilgi için Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

  2.Sensör dış paketi açılmış ise:

  • Sensörlerin dış ambalajı/kutusu açılmış ancak sensörün iç ambalajı açılmamış ise, fatura tarihinden itibaren 14 gün içerisinde sensörü iade edebilirsiniz. Detaylı bilgi için Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

   

  • Fatura tarihinden itibaren 14 günden daha uzun bir süre önce teslim edilmiş ürünleri, sadece kusurlu veya hatalı olmaları halinde iade olarak kabul edebilmekteyiz. Bu durumda, FreeStyle Libre Müşteri Hizmetleri ile satın alma işleminizi gerçekleştirdiğiniz FreeStyle Libre satın alma ve eğitim noktanızla irtibata iletişime geçerek iade sürecini başlatabilirsiniz.

  3.Sensör iç paketi açılmış ise:

  • Sensörü hiç kullanmamış olsanız dahi, sensörün içinde bulunduğu iç ambalaj paketini açmanız halinde, güvenlik ve hijyen nedeniyle iadesi kabul edilmemekte, para iadesi yapılamamaktadır.

   

  • Sensörü kullandınız ancak sensör ile ilgili bir şikayetiniz (düşme, bozulma) söz konusu ise, mutlaka Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçiniz ve sensörünüzü saklayınız.

   

  Elinizdeki değiştirilecek sensörü, Alıcı kısmına “Abbott Libre” yazarak, Aras Kargo ile karşı ödemeli olarak* depomuza gönderdikten sonra,  Müşteri Hizmetlerimiz size yeni bir sensör gönderilmesini sağlayacaktır.

   

  • Sensörünüzün düşmesi durumunda, düşen sensörünüzün yerine en fazla 2 defaya mahsus olmak üzere, ücretsiz sensör gönderilebilmektedir. Düşen sensörü, Alıcı kısmına “Abbott Libre” yazarak, Aras Kargo ile karşı ödemeli olarak* depomuza gönderdikten sonra, Müşteri Hizmetlerimiz size yeni bir sensör gönderilmesini sağlayacaktır. Detaylı bilgi için Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

   

  *Alıcı kısmına Abbott Libre yazmanız durumunda Aras Kargo’da depo adresimiz otomatik olarak çıkacaktır. Depo açık adresinin ayrıca yazılmasına gerek yoktur.

  4.Sensör yerine Okuyucu sipariş verdiyseniz:

  • Bu durumda Okuyucu iade etmeniz gerekmektedir. Okuyucuyu iade etmeniz için aşağıdaki İade Koşullarını sağladığından emin olunuz.

 • OKUYUCU İADE ve DEĞİŞİM KOŞULLARI:

  1.Okuyucu paketi açılmamış ise:

  • Okuyucunun kutusu açılmamış ise, okuyucunun fatura tarihinden itibaren, 14 gün içerisinde okuyucuyu iade edebilirsiniz. Detaylı bilgi için Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

  2.Okuyucu paketi açılmış ise:

  • Okuyucu kullanılmamış olsa dahi, güvenlik ve hijyen nedeniyle iadesi iadesi kabul edilmemekte, para iadesi yapılamamaktadır.

   

  Okuyucu ile ilgili bir şikayetiniz söz konusu olur ise, lütfen Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçiniz. Müşteri hizmetlerimiz, kullanıcı kaynaklı bir hata olmaması durumunda, mevcut okuyucuyu, Alıcı kısmına “Abbott Libre” yazarak, Aras Kargo ile karşı ödemeli olarak* depomuza gönderdikten sonra,  Müşteri Hizmetlerimiz size yeni bir okuyucu gönderilmesini sağlayacaktır.

   

  *Alıcı kısmına Abbott Libre yazmanız durumunda Aras Kargo’da depo adresimiz otomatik olarak çıkacaktır. Depo açık adresinin ayrıca yazılmasına gerek yoktur.

  3.Okuyucu garanti süresi:

  Okuyucu, fatura tarihinden itibaren 2 yıl garanti kapsamındadır. Garanti kapsamındaki süre içerisinde, herhangi bir yıpranma, talimatlara uyulmama veya yanlış kullanım sebebi dışında, okuyucunun hata vermesi veya ayıplı olması durumunda yeni okuyucu ile ücretsiz değişim yapılabilir.

  Yeni bir okuyucunun gönderilmesi için, elinizdeki mevcut okuyucuyu, Alıcı kısmına “Abbott Libre” yazarak, Aras Kargo ile karşı ödemeli olarak* depomuza gönderdikten sonra,  Müşteri Hizmetlerimiz size yeni bir okuyucu gönderilmesini sağlayacaktır.

   

  *Alıcı kısmına Abbott Libre yazmanız durumunda Aras Kargo’da depo adresimiz otomatik olarak çıkacaktır. Depo açık adresinin ayrıca yazılmasına gerek yoktur.

  4.Okuyucu yerine Sensör sipariş verdiyseniz:

  • Bu durumda Sensörü iade etmeniz gerekmektedir. Sensörü iade etmeniz için yukarıdaki İade Koşullarını sağladığından emin olunuz.

 • Ürünü teslim aldığım tarihin üzerinden 14 günden fazla süre geçti, bu ürünü hala iade edebilir miyim?

  14 günden daha uzun bir süre önce teslim edilmiş ürünleri sadece kusurlu veya hatalı olmaları halinde iade olarak kabul edebiliriz. Bu durumda, satın alma işleminizi gerçekleştirdiğiniz FreeStyle Libre satın alma ve eğitim noktanızla irtibata geçerek iade sürecini yönetebilirsiniz.

 • Yanlış bir ürün teslim aldım, ne yapmalıyım?

  Yanlış bir ürün teslim aldıysanız, lütfen satın alma işleminizi gerçekleştirdiğiniz FreeStyle Libre noktanızla irtibata geçin ve şikayet kaydı oluşturup, para iadesi veya değiştirme talep edin.


BU ÜRÜN HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İSTER MİSİNİZ?
BURAYA TIKLAYIN