Başlarken
Başlarken

Flash glukoz takibini farklı kılan nedir?

Glukoz düzeyleriniz ile ilgili tek bir anlık görüntü sunan kan glukoz takibinin aksine, FreeStyle Libre, gece ve gündüz boyunca değişen glukoz düzeyleriniz ile ilgili eksiksiz bir tablo sunar. Böylece sağlık uzmanınız ile birlikte diyabetinizi yönetmenize yardımcı olur.

FREESTYLE LIBRE SİSTEMİ İLE İLGİLİ FAYDALI İPUÇLARI

Parmaktan ölçümle yapılan kan glukozu okuması ile sensörün glukoz okuması her zaman eşleşmeyebilir. 

Bu iki ölçüm çeşidi birbirlerinden farklıdır. Sensörle yapılan glukoz okumaları interstisyel sıvıdan(ISF)- cildin altındaki doku hücrelerinin çevresindeki ince sıvı tabakası- yapılır, kandan değil. Kan glukozundaki değişikliklerin ISF glukozuna yansıması 5-10 dk'lık bir gecikme ile olur. ISF baz alınarak yapılan glukoz okumalarının glukoz seviyesini yansıtma konusunda güvenilir olduğu kanıtlanmıştır.

BAŞLANGIÇ PAKETİ

BAŞLANGIÇ PAKETİ

Başlangıç paketini seçerek FreeStyle Libre flash glukoz takip sistemini deneyin. Başlangıç paketinin içinde 1 okuyucu ve ilk ay için 2 adet 14 günlük sensör bulunur.

BAŞLANGIÇ PAKETİ REZERVE ET

SENSÖR

FreeStyle Libre sensörü otomatik olarak gece ve gündüz glukoz okuması yapar ve glukoz sonucunu dakikada bir günceller. 15 dakikalık aralıklarla 8 saate kadar glukoz okumalarını saklar.

REZERVE ET
SENSÖR REZERVE ET
OKUYUCU

OKUYUCU

FreeStyle Libre okuyucusu, sensör tarafından toplanan glukoz verilerini görüntüler. Kolay 1 saniyelik okutma ile mevcut glukoz okumanızı, son 8 saatlik glukoz geçmişini ve glukoz değerinin yükseldiğine, düştüğüne ya da yavaşça değiştiğine işaret eden trend okunu gösterir. Glukoz verilerini 90 güne kadar saklar*.

OKUYUCU REZERVE ET
14 GÜN BOYUNCA TUTARLI DOĞRULUK, PARMAKTAN ÖLÇÜMLE KALİBRASYON GEREKMEZ
14 GÜN BOYUNCA TUTARLI DOĞRULUK, PARMAKTAN ÖLÇÜMLE KALİBRASYON GEREKMEZ

14 GÜN BOYUNCA TUTARLI DOĞRULUK, PARMAKTAN ÖLÇÜMLE KALİBRASYON GEREKMEZ

Kullanıcı Kalibrasyonuna Gerek Yoktur. Sensör hassasiyeti çok az değişiklik gösterir. Bu fabrikada kalibre edildiği anlamına gelir; bu nedenle tekrar kalibre etmenize gerek yoktur.
 
FreeStyle Libre sisteminin, parmak delmeye ve kalibrasyona gerek kalmadan 14 gün boyunca doğru ve tutarlı sonuçlar verdiği klinik olarak kanıtlanmıştır.