Sensörünüzü kullanmaya başlamak için basit adımlar

FreeStyle Libre ile gece ve gündüz değişen glukoz seviyeleriniz hakkında eksiksiz bir resim almaya hazır mısınız? Artık parmağınızı acıtarak delmek yerine, acısız ve sadece 1 saniyelik bir okumayla şekerinizi kontrol edebilirsiniz.

Uygulama Bölgesini seçmek

Uygulama Bölgesini seçmek

Sensörünüzün 14 gün boyunca sürekli kullanımı, eksiksiz bir glisemik resim almanız için çok önemlidir; bu yüzden bölgeyi doğru seçmeyi ve sensörünüzü dikkatle uygulamayı sakın unutmayın.

Günlük faaliyetler sırasında genellikle düz kalan (katlanma veya bükülme olmayan) üst kolunuzun arkasındaki bölgeyi seçin.

Leke, yara veya dövme olan bölgelere uygulamayın.

Bir insülin enjeksiyon bölgesinden en az 2,5 cm uzakta bir yeri seçin.

Cildinizde tahriş ve rahatsızlık yaşamamak için en son kullandığınız bölgeyi değiştirin.

CİLDİNİZİ HAZIRLAYIN

Sensörünüzün yapışmasının sağlanması için cildin hazırlanması önemli bir adımdır. Aşağıdaki tablo, genel cilt yüzeyi sorunlarının üstesinden gelmenize yardımcı olacak çözümler sunmaktadır.

Durum Çözüm
Yağlı Cilt Yüzeyi Sabun, losyon, şampuan veya saç kremi deride yağlı kalıntı bırakabilir ki bu da sensörün yapışmasını engelleyebilir. Yapışmayı arttırmak için, cildinizi sabun ve su ile temizleyin, alkolle ovalayın ve işlem öncesi hava ile kurumasına izin verin. (üzerine üflemeyin)
Nemli Cilt Yüzeyi Nem yapışmayı engeller. Uygulamadan önce cildi iyice kurutun. Yapışmayı arttırmak için, cildinizi sabun ve su ile temizleyin, alkolle ovalayın ve işlem öncesi hava ile kurumasına izin verin. (üzerine üflemeyin)
Tüylü Cilt Yüzeyi Tüy, cilt ile sensör yapışkanı arasına girer Üst kolun arkasındaki seçilen alan tıraşlanmış olmalıdır.

FAYDALI OLABİLECEK ÜRÜNLER

Bu bilgi size kolaylık sağlamak içindir. Yapışkanlığı arttırmak için aşağıdaki ürünleri kullanmayı faydalı bulabilirsiniz. Herkesin cildi farklıdır; size uygun olanı bulmanız için çeşitli ürünleri denemeye ihtiyaç duyabilirsiniz.

En iyi seçenek için sağlık uzmanınıza danışın.

Aşağıdaki bilgi imalatçı ya da ürün kalitesi hakkında bir açıklama teşkil etmez. Abbott Diyabet Ürünleri, ürün bilgisinin bütünlüğü ya da kesinliği konusunda sorumluluk sahibi değildir. Ürünün bulunma durumu, ülkeye ve bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Her ürünün kullanımı için üreticinin talimatları takip edilmelidir.

Marka Açıklama
Cildin hazırlanması Coloplast Prep Barrier Wipe Şeffaf film, yapıştırıcı gibi cilt tahriş edicilerine karşı nefes alabilir bir bariyer oluşturur (coloplast.us)
3M Cavilon No Sting Barrier Film Vücut sıvılarına, yapıştırıcılara ve sürtünmeye karşı cildi koruması için tasarlanmış alkolsüz bariyer filmi. Cilt üzerinde nefes alabilir, şeffaf koruyucu kaplama oluşturan, eşsiz 3M terpolymer'den meydana gelir. (3m.com)
Convatec Sensi Care Sting Free Skin Barrier Yapıştırıcılar, vücut atıklarının ve sürtünmenin yaratığı hasara karşı cildi koruyan nefes alabilir bir bariyer oluşturur (convatec.com)
Reliject Pre-injection Wipes Ayrı ayrı sarılmış, çift katlı alkollü mendiller (reliancemedical.co.uk)
Sensörün yapışmasına yardımcı olur Torbot Skin Tac Hipo-alerjenik ve lateks içermeyen yapışkan cilt bariyeri (torbot.com)
Sensörün çıkarılması Bebek Yağı Yumuşak nemlendirici
Yapıştırıcı çıkarır. Cilt üzerindeki yapıştırıcı kalıntılarını çıkarır. (smith-nephew.com)
UNI-SOLVE Yapıştırıcı Çıkarıcı Ciltte yapıştırıcının yarattığı tahrişi azaltmak için sargıyı ve aletin yapıştırıcısını çözecek şekilde formüle edilmiştir (smith-nephew.com)
Sensörün uygulanması

Sensörün uygulanması

Alanı hazırladınız, artık sensörü uygulamaya hazırsınız. Sensör Paketi ve Sensör Uygulayıcısı set olarak ambalajlanmıştır (okuyucudan ayrı olarak).

Günlük faaliyetler sırasında genellikle düz kalan (katlanma veya bükülme olmayan) üst kolunuzun arkasındaki bölgeyi seçin.

Leke, yara veya dövme olan bölgelere uygulamayın.

Bir insülin enjeksiyon bölgesinden en az 2,5 cm uzakta bir yeri seçin.

Cildinizde tahriş ve rahatsızlık yaşamamak için en son kullandığınız bölgeyi değiştirin.

Videoyu izleyin

SENSÖRÜNÜZÜN YERİNDEN ÇIKMASINI ENGELLEMEK AŞAĞIDAKİ ADIMLARLA ÇOK KOLAY

ÇARPMALARA DİKKAT

Gün boyunca hareket halindeyken çarpmalara karşı dikkatli olun. Sensörünüzün, kapı çerçevelerine, araba kapılarına, mobilyalara, insanlara, evcil hayvanlara ve diğer sert cisimlere çarpmasını ve takılmasını önleyin.

DUŞ / BANYO

Sensör suya dayanıklıdır; ancak sensöre takılmamak veya sensörü çıkartmamak için sensörün etrafını temizlerken ve kurularken dikkatli davranın. Sensörü 1 metreden daha derin suda veya suyun içinde 30 dakikadan uzun bir süre tutmayın.

Giyinirken

Giyinirken sensörün çarpmasını veya giysiye takılmasını önleyin.

DAR KIYAFETLER

Sensör takılıyken kolunuzu saran giysiler giymekten kaçının. Kolunuzu saran giysiler sensörün çıkmasına neden olabilir.

SENSÖRÜN YAPIŞTIRICISINA DOKUNMAK

Sensörün yapıştırıcısına dokunmayın, sensörü itmeyin veya çekmeyin. Sensörün çevresindeki yapıştırıcı soyulmaya başlamış olsa dahi dokunmayın. Bu yapıştırıcıyı soymayın veya çekmeyin. Aynı özeni göstermelerini çocuklarınızdan ve sevdiklerinizden de isteyin.

SPOR YAPARKEN

Spor sırasında sensörünüzün çıkmasına neden olabilecek temaslardan ve ağır egzersizlerden kaçının.

Sensör Nasıl Uygulanır?

FreeStyle Libre sensörünün nasıl uygulandığını öğrenmek için eğitim videomuzu izleyin