Hemşireyken Diyabetli Olmak

NERMİN O.

Yaş : 34, Tarih : 06.02.2019

294 Kişi beğendi.

Hemşireyken Diyabetli Olmak

Özel bir hastanede hemşire olarak çalışmaya başladıktan bir yıl sonra tip 1 diyabet hastası olduğumu öğrendim. Günde yaklaşık 6-7 kez parmağımı deliyordum. Hemşire olmama rağmen parmak delmekten çekiniyordum. Çok yoğun olduğum zamanlarda parmak delmeye vakit ayıramıyordum. Yemeklerimiz de düzensiz olduğundan diyabeti yönetmem daha da zor oluyordu. Bir gün benimle aynı hastanede çalışan doktorlardan biri FreeStyle Libre’yi önerdi. İlk duyduğumda böyle bir teknolojinin var olabileceğine inanmadım. Akşam eve gidip biraz araştırma yaptım ve denemeye karar verdim. Libre’yi kullandığım ilk iki hafta benim için inanılmaz rahat geçti. Zaten hemşire olduğum için kullanmakta hiç zorlanmadım. Artık Libre kullandığım için çoğu kişi diyabetli olduğumu fark etmiyor bile. Libre’yi kullanmaya başladıktan sonra geceleri hipoglisemiye yakalandığımı fark ettim. Bu sonuca da Libre’nin verdiği raporlar yoluyla ulaştım. Uyuduğum saatlerin benim için ne kadar tehlikeli olduğunu ve kendimi kontrol etmem gerektiğini o zaman öğrendim.

Hikayelerini heyecanla bekliyoruz. Anahtar kelimelerimiz bizim için ne ifade ediyor aşağıda bulabilirsin.

Her Zaman
Her Zaman
FreeStyle Libre ile hayata ara vermezsin. Gece sen uyurken ya da denizde yüzerken bile sensorun şeker ölçümünü yapmaya devam eder.
Her Yerde
Her yerde
Küçük boyutu ile dikkat çekmeyecek şekilde tasarlanan sensörünü kıyafetlerinin üzerinden bile okutabilirsin. İster sinemada, ister kayak yaparken, her yerde sensorun şekerini okumaya devam eder.
Parmak Delmeden
Parmak Delmeden
Parmağını delmeden, şekerini kontrol edebilirsin.
Sürekli Şeker Ölçümü
Sürekli Şeker Ölçümü
Her okutma ile mevcut şeker değerini, şekerinin nereye doğru eğilim gösterdiğini ve 8 saatlik şeker geçmişinin grafiğini görebilirsin.
Müşteri Hizmetleri : 0850 577 75 04

Diyabetle ilgili en son haberler, yeni teknolojiler ve içerikler için hemen kaydolun!

FreeStyle, Libre ve ilgili markalar, çeşitli ülkelerde Abbott Diabetes Care, Inc.'ın ticari markalarıdır.

Bu websitesindeki tüm materyaller ve görseller sadece açıklayıcı ve eğitim amaçlıdır. Bu site tıbbi teşhis veya tedavi amacıyla veya profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almak için kullanılmamalıdır. Bu site çoğaltılmamalı, dağıtılmamalı veya alıntı yapılmamalıdır.

Aksi belirtilmedikçe, bu sitede görülen tüm ürün ve hizmet adları Abbott, Kifidis, bağlı kuruluşları veya iştiraklerine ait ya da onlarca lisanslanmış ticari markalardır. Kifidis sitede yer alan tüm logo ve markaların kullanım hakkını Abbott’tan almıştır.

Kifidis Ortopedi Sanayi ve Turizm Ticaret Anonim Şirketi Valikonağı Caddesi Akkavak Sokak No:7 Nişantaşı Şişli / İstanbul