Çocuğumla Diyabeti Yönetiyorum

AYŞEGÜL Ö.

Yaş : 34, Tarih : 06.02.2019

222 Kişi beğendi.

Çocuğumla Diyabeti Yönetiyorum

Diyabet hastası oğlum parmağını delerken çok zorlanıyordu. Gündüzleri parmağını delmememiz için sürekli ‘’Ben iyiyim şekerimi ölçmenize gerek yok’’ diye söyleniyordu. Okulda parmak delmek istememesinin nedenleriyle ilgili birkaç kez öğretmenleriyle de konuştuk. Geceleri şekerini ölçmek için uyandırdığımızda ise ağlıyordu. Bu durum yaklaşık 2 sene boyunca devam etti. Sonra yakın bir aile dostumuzdan FreeStyle Libre’yi duyduk. Eşimle araştırdık. Libre’nin 14 günde bir sensörü değiştirmek dışında bir uygulaması yoktu. İlk başta ücretinden dolayı çekindik. Ama sonra oğlumuz için yararlı olabilir diye satın almaya ve denemeye karar verdik. Şu an 6 aydır Libre kullanıyoruz. Oğlumuz artık parmağı delinmediği için daha mutlu. Geceleri uykudan uyandırıp parmağını delmediğimiz için de sabahları huysuzluk yapmıyor. Bizim de onun şeker değerlerini, hipoglisemi ataklarını grafikler yardımıyla görebildiğimiz için içimiz daha rahat. Ayrıca bu grafikleri doktor kontrolünde de yanımızda götürüyoruz. Doktorumuz da oğlumuzun diyabeti ile ilgili daha fazla ayrıntıya sahibi oluyor. Doktorumuz da oğlumuza gün içinde Libre’yi nasıl kullanması gerektiğini ve nelere dikkat etmesi gerektiğini detaylı anlattı.

Hikayelerini heyecanla bekliyoruz. Anahtar kelimelerimiz bizim için ne ifade ediyor aşağıda bulabilirsin.

Her Zaman
Her Zaman
FreeStyle Libre ile hayata ara vermezsin. Gece sen uyurken ya da denizde yüzerken bile sensorun şeker ölçümünü yapmaya devam eder.
Her Yerde
Her yerde
Küçük boyutu ile dikkat çekmeyecek şekilde tasarlanan sensörünü kıyafetlerinin üzerinden bile okutabilirsin. İster sinemada, ister kayak yaparken, her yerde sensorun şekerini okumaya devam eder.
Parmak Delmeden
Parmak Delmeden
Parmağını delmeden, şekerini kontrol edebilirsin.
Sürekli Şeker Ölçümü
Sürekli Şeker Ölçümü
Her okutma ile mevcut şeker değerini, şekerinin nereye doğru eğilim gösterdiğini ve 8 saatlik şeker geçmişinin grafiğini görebilirsin.
Müşteri Hizmetleri : 0850 577 75 04

Diyabetle ilgili en son haberler, yeni teknolojiler ve içerikler için hemen kaydolun!

FreeStyle, Libre ve ilgili markalar, çeşitli ülkelerde Abbott Diabetes Care, Inc.'ın ticari markalarıdır.

Bu websitesindeki tüm materyaller ve görseller sadece açıklayıcı ve eğitim amaçlıdır. Bu site tıbbi teşhis veya tedavi amacıyla veya profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almak için kullanılmamalıdır. Bu site çoğaltılmamalı, dağıtılmamalı veya alıntı yapılmamalıdır.

Aksi belirtilmedikçe, bu sitede görülen tüm ürün ve hizmet adları Abbott, Kifidis, bağlı kuruluşları veya iştiraklerine ait ya da onlarca lisanslanmış ticari markalardır. Kifidis sitede yer alan tüm logo ve markaların kullanım hakkını Abbott’tan almıştır.

Kifidis Ortopedi Sanayi ve Turizm Ticaret Anonim Şirketi Valikonağı Caddesi Akkavak Sokak No:7 Nişantaşı Şişli / İstanbul