2haftalık rüya :)

DİLEK B.

Yaş : 34, Tarih : 06.05.2019

51 Kişi beğendi.

2haftalık rüya :)

Merhaba, 2haftalık rüya gibi geçen bir serüvene bende katıldım. Geçen sene şekerlerimin çok kötü gittiği bir dönem yaşadım. Sebebini bilmediğim daha doğrusu yakalayamadığım ani inişler ve çıkışlar yaşıyordum. Dolayısyla bu hayatımı çok olumsuz yönde etkiliyordu. Diyabet dr.umla görüştüğümüzde benden profil istiyordu sürekli 3günlük açlık-tokluk şekerlermi ölçüp kaydediyordum manuel olarak. Ama gözden kaçırdığımız ve yakalayamadığımız durumlar oluyordu herhalde ki çünkü bir türlü şekerlerimi rayına koyamadık. Daha sonra dr.umun tavsiyesi üzerine libre sensör kullandım 2hafta boyunca. 24saat şekernin ölçülmesi gerçekten harika bir duygu. annem hger gece kalkıp şekerimi ölçüyordu o dönemde. hem benim uykumu bölmüş oluyordu parmağımı delerken hemde kendisi sürekli uykusundan feragat edip şekerimi ölçmek için gecenin bir körüne saat kurup kalkıyordu. Libre sayesinde en çok bu konuda rahat ettik. ve 2haftanın sonucunda dr.uma tekrar gittiğimde sensördeki sonuçları döktük ve farkettik yemekten önce insülin yaptığım ve yavaş yemek yediğim için çok hızlı şekerim düşüyor ve sonrasında somogy olarak aniden yükselişe geçiyordu. Bunu tespit ettikten sonra insülinlerimi yemek yedikten 10dk.sonra yapmama karar verdik dr.umla ve sorun çözüldü şimdi herşey gayet yolunda :) herkese kullanmasını tavsiye ediyorum evet maliyetli ama kritik dönemlerde hayat kurtarıcı.

Hikayelerini heyecanla bekliyoruz. Anahtar kelimelerimiz bizim için ne ifade ediyor aşağıda bulabilirsin.

Her Zaman
Her Zaman
FreeStyle Libre ile hayata ara vermezsin. Gece sen uyurken ya da denizde yüzerken bile sensorun şeker ölçümünü yapmaya devam eder.
Her Yerde
Her yerde
Küçük boyutu ile dikkat çekmeyecek şekilde tasarlanan sensörünü kıyafetlerinin üzerinden bile okutabilirsin. İster sinemada, ister kayak yaparken, her yerde sensorun şekerini okumaya devam eder.
Parmak Delmeden
Parmak Delmeden
Parmağını delmeden, şekerini kontrol edebilirsin.
Sürekli Şeker Ölçümü
Sürekli Şeker Ölçümü
Her okutma ile mevcut şeker değerini, şekerinin nereye doğru eğilim gösterdiğini ve 8 saatlik şeker geçmişinin grafiğini görebilirsin.
Müşteri Hizmetleri : 0850 577 75 04

Diyabetle ilgili en son haberler, yeni teknolojiler ve içerikler için hemen kaydolun!

FreeStyle, Libre ve ilgili markalar, çeşitli ülkelerde Abbott Diabetes Care, Inc.'ın ticari markalarıdır.

Bu websitesindeki tüm materyaller ve görseller sadece açıklayıcı ve eğitim amaçlıdır. Bu site tıbbi teşhis veya tedavi amacıyla veya profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almak için kullanılmamalıdır. Bu site çoğaltılmamalı, dağıtılmamalı veya alıntı yapılmamalıdır.

Aksi belirtilmedikçe, bu sitede görülen tüm ürün ve hizmet adları Abbott, Kifidis, bağlı kuruluşları veya iştiraklerine ait ya da onlarca lisanslanmış ticari markalardır. Kifidis sitede yer alan tüm logo ve markaların kullanım hakkını Abbott’tan almıştır.

Kifidis Ortopedi Sanayi ve Turizm Ticaret Anonim Şirketi Valikonağı Caddesi Akkavak Sokak No:7 Nişantaşı Şişli / İstanbul