Freestyle Libre - Sensör

FreeStyle Libre sensörü, her dakika şeker seviyeni ölçer ve her 15 dakikada bir ölçümleri otomatik olarak kaydeder.

 

 • Küçük boyutu ile rahatlıkla kullanılabilir.
  Yaklaşık 1 TL büyüklüğünde olan FreeStyle Libre sensörünü, kıyafetlerinin üzerinden de kolayca okutabilirsin.
 • Acısız uygulama sağlar.
  Sensörün cilde uygulanması çok kolaydır. Sensör uygulandığı zaman, hücreler arası sıvıdan ölçüm yapılmasını sağlayan, ince, esnek ve steril sensör filamenti cildin hemen altına girer. Sensörünüzü uyguladıktan 60 dakika sonra ilk şeker ölçümünüzü alabilirsiniz. Vücudunuzun sensör ile uyumunu maksimum seviyede sağlamak için sensörünüzü geceden takarak ilk ölçümünüzü sabah almayı da deneyebilirsiniz. 
 • Parmak delmeye gerek kalmadan ölçüm alırsın. 
  Kalibrasyon gerektirmediğinden şeker sonucunu görmek ve takip etmek için parmağını delmene gerek kalmaz. Fakat hatırlatmak isteriz ki belirli özel durumlarda;  glikoz düzeylerinin hızla değiştiği durumlarda, interstisyel (hücreler arası) sıvı glikoz düzeyleri kan glikoz düzeylerini doğru olarak yansıtmadığında veya sistem hipoglisemi ya da yaklaşan hipoglisemi uyarısı verdiğinde veya belirtiler sistem okumalarıyla uyuşmadığında kan şekeri ölçüm cihazı ile parmaktan ölçüm yapılması gerekir.
 • Sensör suya dayanıklıdır .
  14 gün boyunca kullanılabilen sensör ile rahatlıkla duş alabilir, yüzebilir ve egzersiz yapabilirsin. Sensör 1 metreye kadar suya dayanıklıdır fakat 30 dakikadan uzun süre su içinde kalmamalıdır.
 •  

Eksiksiz şeker profilini oluşturmak için sensörün en az her 8 saatte bir okutulması gerekir.

Okuyucu, sensöre 1-4 cm mesafedeyken sensördeki verileri alabilir.

 FreeStyle Libre Sensör Nasıl Uygulanmalı
FreeStyle Libre
Sensör Nasıl
Uygulanmalı?Sensörümü Nasıl Uygulamalıyım?Sensör Uygulaması 1.adım
Sensör Uygulaması 2.adım
Sensör Uygulaması 3.adım
Sensör Uygulaması 4.adım
Sensör Uygulaması 5.adım
Sensör Uygulaması 6.adım


Sensörünü Uyguladıktan Sonra 

 • ÇARPMALARA DİKKAT
  ÇARPMALARA DİKKAT

  Gün boyunca hareket halindeyken çarpmalara karşı dikkatli olmalısın. Sensörünün, kapı çerçevelerine, araba kapılarına, mobilyalara, insanlara, evcil hayvanlara ve diğer sert cisimlere çarpmasını ve takılmasını önlemelisin.

 • DUŞ / BANYO
  DUŞ / BANYO

  Sensör suya dayanıklıdır; ancak sensöre takılmamak veya sensörü çıkartmamak için sensörün etrafını temizlerken ve kurularken dikkatli davranmalısın. Sensörü 1 metreden daha derin suda veya suyun içinde 30 dakikadan uzun bir süre tutmamalısın.

 • GİYİNİRKEN
  GİYİNİRKEN

  Giyinirken sensörün çarpmasını veya giysiye takılmasını önlemelisin.

 • DAR KIYAFETLER
  DAR KIYAFETLER

  Sensör takılıyken kolunu saran giysiler giymekten kaçınmalısın. Kolunu saran giysiler sensörün çıkmasına neden olabilir.

 • SENSÖRÜN YAPIŞTIRICISINA DOKUNMAK
  SENSÖRÜN YAPIŞTIRICISINA DOKUNMAK

  Sensörün yapıştırıcısına dokunmamalısın, sensörü itmemeli veya çekmemelisin. Sensörün çevresindeki yapıştırıcı soyulmaya başlamış olsa dahi dokunmamalısın. Bu yapıştırıcıyı soymamalı veya çekmemelisin. Aynı özeni göstermelerini çocuklarından ve sevdiklerinden de isteyebilirsin.

 • SPOR YAPARKEN
  SPOR YAPARKEN

  Spor sırasında sensörünün çıkmasına neden olabilecek temaslardan ve ağır egzersizlerden kaçınmalısın.Uygulama öncesi cilt tipinize göre karşılaşabileceğiniz olası durumlar ve çözüm önerilerini aşağıda bulabilirsiniz.
  CİLT TİPİ UYGULAMA ÖNERİLERİ
Eğitim Desteği
Yağlı Cilt
Sabun, losyon, şampuan veya saç kremi deride yağlı kalıntı bırakabilir ki bu da sensörün yapışmasını engelleyebilir. Yapışmayı arttırmak için, cildinizi sabun ve su ile temizleyin, alkolle ovalayın ve işlem öncesi hava ile kurumasına izin verin.
(üzerine üflemeyin)
Eğitim Desteği
Nemli Cilt
Nem yapışmayı engeller. Uygulamadan önce deriyi kuru tutun. Yapışmayı arttırmak için, cildinizi sabun ve su ile temizleyin, alkolle ovalayın ve işlem öncesi hava ile kurumasına izin verin.
(üzerine üflemeyin)
Eğitim Desteği
Tüylü Cilt
Tüy, cilt ile sensör yapışkanı arasına girer. Üst kolun arkasındaki seçilen alan tıraşlanmış olmalıdır.
FreeStyle Libre Sistemi'ni kullanırken destek alabileceğiniz diğer ürünleri ve önerileri aşağıda bulabilirsiniz.
  ÜRÜNLER TANIMLARI
Cildin hazırlanmasına yardımcı olur Coloplast Prep Barrier Wipe Yapıştırıcıların oluşturabileceği deri tahrişlerine karşı nefes alan bir bariyer oluşturur.
(coloplast.us)
3M Cavilon No Sting Barrier Film Alkolsüz bariyer film, cildi vücut sıvıları, yapıştırıcı ve sürtünmeden korumaya yöneliktir. Deri üzerinde nefes alabilen, saydam bir koruyucu kaplama oluşturan 3M terpolimerden oluşur.
(3m.com)
Convatec Sensi Care Sting Free Skin Barrier Cildi, yapıştırıcı, vücut atığı ve sürtünme gibi hasarlardan koruyan nefes alan bir bariyer oluşturur.
(convatec.com)
Tincture of Benzoin 10% Swabstick Yapıştırmadan önce uygulanan, deriyi korumak için tasarlanmış topikal bir bariyerdir.
(pdihc.com)
Reliject Pre-injection Wipes Tek tek paketlenmiş alkollü mendiller.
(reliancemedical.co.uk)
Sensörün Daha İyi Yapışması İçin Torbot Skin Tac Hipoalerjik ve lateks içermeyen ‘yapışkan’ deri bariyeri.
(torbot.com)
Koruyucu bariyer sağlayan mendiller Cildin nefes almasını sağlayan koruyucu sıvı sayesinde sensör daha iyi yapışır.
(smith-nephew.com)
Mastisol Sıvı Yapıştırıcı Şeffaf, tahriş etmeyen, suda çözünmeyen, en nemli alanlarda bile güvenli sıvı yapıştırıcı.
(eloquesthealthcare.com)
Bandaj* Sensör üzerine uygulanan bandaj veya bant.
Sensörün Çıkarılması İçin Bebek Yağı Yumuşak nemlendirici
Yapıştırıcı Çıkaran Temizleyici Deri üstündeki yapıştırıcı kalıntılarını temizler.
(smitt-nephew.com)
UNI-SOLVE Yapıştırıcı Çıkarıcı Yapıştırıcılardan dolayı oluşan deri travmalarını azaltmak amacıyla formüle edilmiştir.

*Bandaj, sensör ilk takıldığında uygulanmalıdır, sensörün ortasındaki delik sarılmamalıdır. Ekstra bandaj/ bant uygulanabiliir ama sensörü uyguladıktan sonra çıkaracağınız ana kadar bandajı/ bandı çıkarmayın.

Bu bilgiler size kolaylık sağlamak içindir. Yapışkanlığı arttırmak için ilgili ürünleri kullanmayı faydalı bulabilirsiniz. Herkesin cildi farklıdır; size uygun olanı bulmanız için çeşitli ürünleri denemeye ihtiyaç duyabilirsiniz. En iyi seçenek için sağlık uzmanınıza danışın. Bilgiler imalatçı ya da ürün kalitesi hakkında bir açıklama teşkil etmez. Abbott Diyabet Ürünleri, ürün bilgisinin bütünlüğü ya da kesinliği konusunda sorumluluk sahibi değildir. Ürünün bulunma durumu, ülkeye ve bölgeye göre değisiklik gösterebilir. Her ürünün kullanımı için üreticinin talimatları takip edilmelidir.Müşteri Hizmetleri : 0850 577 75 04

Diyabetle ilgili en son haberler, yeni teknolojiler ve içerikler için hemen kaydolun!

FreeStyle, Libre ve ilgili markalar, çeşitli ülkelerde Abbott Diabetes Care, Inc.'ın ticari markalarıdır.

Bu websitesindeki tüm materyaller ve görseller sadece açıklayıcı ve eğitim amaçlıdır. Bu site tıbbi teşhis veya tedavi amacıyla veya profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almak için kullanılmamalıdır. Bu site çoğaltılmamalı, dağıtılmamalı veya alıntı yapılmamalıdır.

Aksi belirtilmedikçe, bu sitede görülen tüm ürün ve hizmet adları Abbott, Kifidis, bağlı kuruluşları veya iştiraklerine ait ya da onlarca lisanslanmış ticari markalardır. Kifidis sitede yer alan tüm logo ve markaların kullanım hakkını Abbott’tan almıştır.

Kifidis Ortopedi Sanayi ve Turizm Ticaret Anonim Şirketi Valikonağı Caddesi Akkavak Sokak No:7 Nişantaşı Şişli / İstanbul